Interview med Jan Hartvigsen hos Gen-C
I et nyt modul i kursusserien Paper of the Month har online efteruddannelsesorganisationen Gen-C fokus på en opdatering af Lancet-artiklerne fra 2018, blandt andet i form af et interview med seniorforsker på NIKKB og professor på SDU, Jan Hartvigsen. I interviewet giver Jan Hartvigsen yderligere indblik i Lancetartiklerne og hvor udviklingen fører os hen.
Desuden indeholder modulet bl.a. artiklen “The Lancet Series call to action to reduce low value care for low back pain: an update”.
Modulet er forbeholdt medlemmer af Gen-C.
Medlemmer af Gen-C, der gerne vil tilmelde sig modulet, skal først logge ind, derefter klikke på dette link https://www.genchiro.org/bundles/GENC-bundle og derefter klikke på “Click Here to Enroll in Courses”.
Er man ikke medlem, skal man først oprette en profil ved at klikke på ”Sign In” på https://www.genchiro.org og oprette en profil.
Gen-C (Global Education Network for Chiropractic) tilbyder online efteruddannelse for kiropraktorer.
